Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Diovas 980nm

Diovas lazer , fiber optik iletim sistemine sahip 980nm transdermal bir diyottur. Bu son teknoloji, 4 mm çapa kadar vasküler lezyonları ve hastalıkları tedavi etmek için tasarlanmıştır.

DIOVAS VASKÜLER LAZER SİSTEMİ

DIOVAS 980nm varis problemleri, kılcal damar ve telenjiektaziler için çözüm olarak sunulmaktadır. DIOVAS 980nm mavi, yeşil damarları kapatmakta çok etkili olmakla birlikte yüzeysel lezyonlarda da kullanılabilmektedir. Lazer sistemi sofistike problemleri dahi kolayca ortadan kaldırmakta olup, benzersiz 980 nm diode teknolojisi ile muhteşem sonuçlar alınmaktadır. DIOVAS 980nm 4 mm. çaptaki vasküler lezyonların tedavisinde kullanılır. Prosedür basit, etkin, hızlı ve güvenlidir. Bu işlem non-invasivdir ve muayenehanede uygulanır. Uygularken kullanılan ultrason jeli dışında ek bir malzeme yoktur. Doz kontrollüdür ve damarın durumuna göre ayarlanabilir. Uygulamada cilt ile tam temasta olan başlık, soğuğu yüzeye dağıtmakta, damarların net görüntülenmesini sağlamakta ve hasta ile doktor için konforlu, rahat bir tedavi temin etmektedir. Sonuçlar adım adım görünmeye başlar ve uygulamadan 4 ile 6 hafta sonra tamamlanarak kalıcı olur.

980nm VASKÜLER LAZER, KESKİN HEDEFLEME, DOZ KONTROLÜ

980nm. temel kromofor olan hemoglobin için yüksek seçiciliği olan bir dalga boyudur ve kan tarafından çok güçlü biçimde emilir. DIOVAS 980nm damarın termal gevşeme süresinden daha uzun bir atım süresi ile karakterize olan, özellikle hemoglobini hedefleyen seçici fotokoagulasyona dayanır. Bu prensip damarın termal gevşeme süresine uyarak damarın patlamadan ısınmasını sağlar ve purpura oluşumu engellenmiş olur. Lazer cihazın çalışma prensibi lazer enerjisinin ısıya dönüşümü sonucunda üretilen termal etki üzerine inşa edilmiştir. Lazerin 0 hedefi olan hemoglobin ısıyı damar duvarlarına iletir. 75 C'ye kadar yükselen ısı kolajen yapısını bozarak damarın çöküşünü mümkün kılar. Böylece damar duvarı imha edilir. Kan da damarı ısı ile koagule eder. Bu ikili etki damarın tahrip edilip kapatılmasını, imhasını mümkün kılar.

Avantajları

Eritem veya pigmentasyon bozuklukları gibi yan etkileri azaltan mükemmel bir transdermal penetrasyona sahiptir. Alerjik reaksiyonlar oluşmaz.

980 nm dalga boyunun melanindeki düşük eğilimi sayesinde her cilt tipine 4 mevsim boyunca tedavi uygulanabilir. Tedavi sonrası hastalar günlük yaşamlarına hemen dönebilirler.

Endikasyonlar

  • Telangiectasias (telenjiektazil - Rosacea Irosesea)
  • Ruby Angiomas (kızıl anjiyom)
  • Stellar Angioma (yıldız anjiyom)
  • Spider Veins (örümcek damar)
  • Hemangiomas (hemanjiyom)
  • Kırmızı bacak damarları
  • Mavi bacak damarları

Lazer Tipi : Fiber Diode
Dalga Boyu :
980 nm
Enerji Çıkışı :
30W
Maksimum Güç : 
100W
Ekran Dokunmatik : 
8.6" LCD
Yazılım Dili : 
İngilizce ve diğerleri
Pulse Genişliği : 
5ms - 100ms
Kılavuz Işığı : 
Kılavuz Işığı Diode 650nm
Spot Size : 
1,4mm - 1,9mm - 2,4mm
Çalışma Modu : 
Sürekli / Pulse
Frekans : 
1 - 20 Hz
Soğutma Sistemi : 
Hava soğutma
Güç Kaynağı : 
Tek Faz, 110V/220V
Cihaz Boyutları : 
40 cm x 33 cm x 20cm
Ağırlık :
6 kg.